Пошук Мапа сайту YouTubeYouTube FacebookFacebook Google+Google+ ОднокласникиОднокласники ВКонтактіВКонтакті  Укр    Рус   Eng 

Освіта міста Заводське

ДНЗ «Малятко»МаляткоСтежками історії дошкільного навчального закладу «Малятко».
У селищі Сталінка (нині Заводське) у 1938 році відкрився дитячий майданчик, куди батьки - працівники цукрозаводу, приводили своїх дітей під нагляд нянь. Існування дитячого майданчика перервала Велика Вітчизняна війна. І лише в 1946 році у пристосованому приміщенні був відкритий дитячий садок з однією групою, яка була різновіковою. Рішенням Лохвицького укрокомбінату у 1948 році почав свою роботу ясла-садок «Малятко» на 30 місць. Протягом 1950-1951 років до приміщення дитячого садка добудували ще 2 корпуси на 75 місць. В 1976 році до існуючого приміщення була добудована двоповерхова будівля на 125 місць. В дитячому садку стало функціонувати вже 10 вікових груп, які відвідували 300 дітей. Турбувався про малечу колектив, що налічував 50 осіб. Творчий педагогічний колектив на високому педагогічному рівні проводив навчально-виховну роботу з дітьми, в результаті чого дитячий садок «Малятко» був визнаний опорним в районі. У липні 2002 року дошкільний заклад перейшов у комунальну власність Заводської міської ради.
Загальні дані: - загальна площа всіх приміщень – 1366 кв.м., корисна площа - 760 кв.м.
Режим роботи – п'ятиденний.
Вид діяльності – освітня.
Кількість місць - 116
Кількість груп - 9 (2 групи – ясельного віку, 7 груп – дошкільного віку).
Загальна кількість працівників – 45 осіб.
Кількість педагогічних працівників – 20 осіб.
Вартість харчування однієї дитини в день – 13 грн.
Батьківська плата за харчування однієї дитини в день – 6 грн.50 коп.
Пільгами по оплаті харчування дітей користуються малозабезпечені сім'ї, постраждалі під час Чорнобильської трагедії – 100%, багатодітні – 50% (відповідно до чинного законодавства).
Дата заміни свідоцтва про держівну реєстрацію – 28.01.2010 р.
Атестація ДНЗ – 13.07.2006 р. (наказ управління освіти і науки облдержадміністрації від 13.07.2006 р. №475).
Навчально-виховний процес здійснюється за програмами «Українське дошкілля», «Впевнений старт».
Пріоритетний напрямок роботи ДНЗ «Малятко» - музично-естетичний розвиток дошкільників. Головна мета педагогічного колективу - створити умови для всебічного розвитку особистості дитини шляхом навчання сприймати і відтворювати красу навколишнього світу, інтонаційно-мелодійно, творчо відгукуватись на неї.
Головні завдання роботи:
1. Сприяти розвитку музично-творчих здібностей – здатності інтерпритувати музику, музичні образи та асоціації.
2. Вчи вдаватися до музично-ігрової імпровізації , яскраво проявляти себе в елементарному музикуванні.
3. Заохочувати прагнення дітей творчо сприймати театральне видовище, вносити власні фрагменти у гру за літературними творами, передавати їх колорит, перевтілюватись в образи персонажів.
4. Підсилювати у дітей емоційні враження від сприймання явищ навчколишнього життя відповідними музичним і поетичним супроводами.
Завідувач - Лапіга Світлана Вікторівна
37240, м. Заводське, вул. Полтавська, 1
Телефон: +380 (5356) 3-56-43
Е-пошта: dnzmalatko657@gmail.com
Сайт: www.malyatkodnz.at.ua

ДНЗ «Теремок»ТеремокРік заснування - 1937 р.
Відлік життя людини починається з дня народження, а плин самостійного життя бере початок із тієї миті, коли безпорадного малюка тримають дбайливі виховательські руки, що з часом стають такими ж рідними, як і материнські. Дитячий садок – перша пристань життєвої ріки, перші успіхи і перемоги, образи і прикрощі.
У 1957 р. після відкриття нового приміщення школи №2, добудувавши веранди до старої будівлі, малеча отримала навчальний корпус та територію з ігровими майданчиками. Заклад очолила Валентина Олександрівна Шандра, котра 28 років обіймала посаду завідуючої. Значну частину свого життя віддали вихованцям Лідія Миколаївна Волох, Уляна Данилівна Катанакова, Ганна Олександрівна Журавель,Катерина Іванівна М'ялик, Валентина Олексантрівна Стогній, Ольга Василівна Півторака,Ольга Іванівна Ярова, Валентина Василівна Міхальова, Алла Петрівна Боса, Ганна Василівна Суходольська, Лідія Іванівна Грибко, Галина Іполітівна Пашкова.
Розбудовувалося місто, зростала кількість дітей. Оформити малюків до дитсадка ставало проблемним. Групи були переповнені, запис на чергу здійснювався відразу після народження немовляти. У 1985 р. за власні кошти Лохвицького спиртокомбінату зводиться новий корпус дитячого садка, який дозволив розмістити 6 різновікових груп. Адміністрація комбінату докладала немало зусиль, щоб дошкільнята відчували себе справжніми щасливчиками. Із березня 2003 р. установа передана до комунальної власності Заводської міської ради. Постійно покращується матеріально-технічна база, що позитивно позначається на навчально-виховному процесі.
Сьогодні Заводський дошкільний навчальний заклад «Теремок» є знаним не лише на Лохвиччині. Педагогічний колектив став переможцем обласного конкурсу «Мій рідний край», розробки занять з художньої літератури для старших дошкільників удостоєні диплому 12 обласного ярмарку педтехнологій як краща робота року. За підсумками державної атестації 2005 р. дошкільному навчальному закладу дана оцінка «зразковий дошкільний заклад».
Завідувач - Дроб'язко Олександр Володимирович
37240, м. Заводське, вул. Озерна, 9
Телефон: +380 (5356) 3-53-99
Е-пошта: teremok.dnz@mail.ru
Сайт: www.dnz-teremok.at.ua

Музична школаВажлива та відповідальна місія естетичного виховання підростаючого покоління покладена державою на позашкільні початкові спеціалізовані мистецькі навчальні заклади. Заводська дитяча музична школа 2 квітня 2011 року відсвяткувала своє 35 – річчя.
З перших днів існування – школа стала центром культури і духовності міста. Сьогодні – в школі працює 15 викладачів. Всі вони мають вищу фахову освіту 1-2 та 3-4 рівнів акредитації, кваліфікацію спеціалістів 1,2 та вищої категорії. Протягом останніх років, поряд з вже існуючими спеціальностями фортепіано, гітари, домри, в школі відкрито клас бандури, скрипки, хореографії, образотворчого мистецтва, відновлено клас баяна та акордеона. За роки існування, Червоно заводську дитячу музичну школу закінчили і отримали свідоцтво про початкову мистецьку освіту більше 450 учнів.
Випускники Заводської ДМШ продовжили навчання в Гадяцькому училищі культури, Полтавському музичному училищі ім. М.В. Лисенка, Київському музичному училищі ім.. Р.М. Глієра, Харківському інституті культури, Харківській та Львівській Консерваторії, Полтавському, Ніжинському, Глухівському, Київському педуніверситеті та Державному університеті ім. Т.Г.Шевченка, аспірантурі при Київській консерваторії.
Директор - Микитенко Жанна Вікторівна
37240, м. Заводське, вул. Шкільна, 3
Телефон: +380 (5356) 3-55-32

Заводська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1Рік заснування: за архівними даними Заводська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Лохвицької районної ради Полтавської області була заснована у 1929 році як початкова школа для дітей будівельників цукрового заводу, а з 1936 року вона набула статус середньої.
Вид діяльності: надання освітніх послуг навчальними закладами, пов'язаних з одержанням повної загальної середньої освіти.
Історичні відомості:
У 1957 році було побудоване нове чотирьохповерхове приміщення школи, яке, на жаль, у даний час перестало існувати;
Із 1991 року, опинившись в аварійному стані, школа продовжує свою діяльність у пристосованих приміщеннях;
У 2009 році здано в експлуатацію нове приміщення для учнів початкових класів, а в 2010 році – харчоблок.
Коротка характеристика: своїм основним завданням вбачає - не просто дати учням певний обсяг знань і вмінь, а й сформувати таку людину, яка здатна творчо мислити, приймати рішення, виробити свою позицію в житті, свій світогляд, ставлення до себе, інших й адаптуватися до умов життя. Розуміючи й усвідомлюючи, що педагогічна праця – це майбутнє держави, педагогічний колектив школи, працюючи над проблемою "Самореалізація, самовизначення й самовдосконалення учителя й учня в умовах сучасної школи", підходить до навчання й виховання підростаючого покоління творчо, постійно шукаючи нові форми й методи навчальної й виховної діяльності, щоб дати кожному юнакові й дівчині розумову, моральну, практичну й психологічну підготовку до життя, розкрити в кожному з них індивідуальні здібності, нахили, обдарованість. Важливе значення сьогодні приділяється інноваційній діяльності загальноосвітніх навчальних закладів, яка характеризується експериментуванням, апробацією та застосуванням інновацій в освітньому процесі. Створено банк даних на обдарованих і здібних дітей, який постійно поповнюється. За останні 5 років вчителями школи було підготовлено 60 переможців і призерів районних олімпіад із базових дисциплін, 6 призерів обласних олімпіад. Заводська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 – одна з не багатьох шкіл району, яка має право на надання освітніх послуг, пов'язаних із професійним навчанням. З 2006 року школа надає освітні послуги у сфері професійно-технічної освіти із підготовки водіїв автотранспортних засобів категорії "ВС" та підготовки операторів комп'ютерного набору. Проектна технологія набуває широкого застосування у педагогічній практиці; вона сприяє реалізації особистісно орієнтованої освіти й комплексу дидактичних і виховних завдань. Із метою виховання в школярів суспільної активності та відчуття відповідальності, підготовки їх до розв'язання тих проблем, які стоять перед нашим суспільством, залучення юних громадян до діяльності в громаді з 2008 року Заводська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 є учасником суспільної Акції школярів України "Громадянин – 2009", започаткованої Всеукраїнською асоціацією викладачів історії та суспільних дисциплін "Нова доба".
Кількість працівників: ефективність організації й проведення навчально-виховного процесу забезпечують 34 педагогічних працівника.
Директор - Дробязко Наталія Петрівна
37240, м. Заводське, вул. Шкільна, 1
Телефон: +380 (5356) 3-54-35
Е-пошта: chzosh1@ukr.net
Сайт: www.chzosh1.ucoz.ua

Заводська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2загальноосвітня школаРік заснування: 1936 р., заснована Сталінська середня школа №2 (хоча фактично і юридично такої школи не було) і до 1947 р. працювала як початкова.
Вид діяльності: надання освітніх послуг навчальними закладами, пов'язаних з одержанням повної загальної середньої освіти.
Історичні відомості:
1947 р. – юридично заснована Сталінська початкова школа №2;
1949 р. - Сталінська початкова школа №2 реорганізована в Сталінську семирічну школу №2;
1951 р. – перший випуск учнів 7-го класу;
1956 р. – на базі Сталінської семирічної школи №2 відкривається Сталінська середня школа №2;
1962 р. - Сталінська середня школа №2 перейменована в Заводську середню школу №2.
Коротка характеристика: Заводська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів №2 Лохвицької районної ради Полтавської області (далі ― школа) створена рішенням Лохвицького виконкому від 31 січня 1995 року №12. Заводська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів знаходиться у власності Лохвицької районної ради. У 2014-2015 н. р. у школі навчається 269 учнів. Педагогічний колектив налічує 31-го учителя. Із них мають кваліфікаційну категорію: вищу – 20, першу – 5, другу – 3, спеціаліст – 3 та педагогічні звання: Відмінник освіти України – 1, «учитель-методист» – 5 , «старший учитель» – 8. Методична проблема, над якою працює школа: «Трансформація традиційних методів навчання і виховання за допомогою інноваційних технологій в умовах соціалізації навчально-виховного процесу для формування компетентної особистості». У школі створені та функціонують методичні об'єднання вчителів суспільно-гуманітарного та філологічного циклу, природничо-математичного циклу, класних керівників, постійно діючий семінар учителів початкових класів, психологічна служба, які сприяють росту фахової та педагогічної майстерності вчителів. У школі вивчений і упроваджується в практику роботи досвід роботи 14 вчителів. У районному конкурсі «Учитель року» за останні 10 років взяли участь 9 учителів, із них 8 стали переможцями, з яких 3 стали лауреатами, а 5 – дипломантами обласних конкурсів «Учитель року». У конкурсі «Класний керівник року» взяло участь 7 учителів, із них 2 – переможці. За останні 10 років на базі школи проведено 22 районних семінари. За останні 5 років двадцять один учитель має 94 нагороди і відзнаки різних рівнів.
Кількість працівників: 52, із них – 31- педагогічний працівник.
Директор - Червоненко Валерій Олексійович
37240, м. Заводське, вул. Ватутіна, 46
Телефон: +380 (5356) 3-52-85, 3-50-55
Е-пошта: ch_zosh2@mail.ru
Сайт: www.cherzavodske-zosh2.pl.sch.in.ua

Заводське ПТУ №32Рік заснування: це колишня Сталінська школа ФЗН, яка була організована при цукрокомбінаті ім. Сталіна Полтавського цукротресту в 1943 році. Керівником нового навчального закладу був призначений учитель, який повернувся із евакуації Л.В.Супрун.
Історичні відомості:
В 1944 році був проведений перший випуск кваліфікованих робітників цукроварів в кількості 65 чол. В наступні роки кількість випускників збільшувалась;
В 1948 році, при допомозі заводських робітників, було побудоване одноповерхове приміщення, яке було здане під навчальний корпус. В 1952 році своїми силами був збудований навчальний корпус, а одноповерхове приміщення було здано під гуртожиток.
Коротка характеристика: з роками працівниками і учнями будувались виробничі майстерні, спортивний зал, клуб для проведення культурного дозвілля учнів, покращувалися умови життя і харчування учнів. Кожному учневі видавались на зиму фуфайки, ботинки. На той час учнів навчали по таких професіях: столяри, жерстяники, ковалі, слюсарі ремонтники, електромонтери, електрозварники, слюсарі КВПіА, муляри-штукатури. За час існування училища було випущено більше семи тисяч кваліфікованих робітників, які поповнили робітничі ряди в різних галузях промисловості і сільського господарства. На сьогоднішній день в училищі навчається 250 учнів по таких професіях: електромонтери, електрогазозварники, лаборанти ХБА, обліковець міри та виробів, оператор комп'ютерного набору, касир, апаратник дифузії, столяр, апаратник варки утфелю, слюсар-ремонтник, різальник буряків, токар, муляр, штукатур.
Кількість працівників: в училищі працює педагогічних працівників 26 чол., із них 14 майстрів виробничого навчання.
Директор - Огороднік Світлана Євгеніїна
37240, м. Заводське, вул. Полтавська, 10/2
Телефон/факс: +380 (5356) 3-54-60, 3-54-65
Е-пошта: lptu-32@ukr.net
Сайт: www.lptu32.at.ua

Лохвицький технологічний технікум Полтавської державної аграрної академіїЛохвицький технологічний технікумЛохвицький технологічний технікум був створений як вечірній хіміко-механічний технікум при Сталінському цукровому заводі з метою підготовки спеціалістів середньої ланки, потреба в яких була досить відчутна.
У 1931 році до технікуму було зараховано 20 учнів, із них у 1936 році випущено 11 спеціалістів за кваліфікацією «технік-механік».
У період Великої Вітчизняної війни навчальний процес було призупинено, - більшість викладачів і студентів воювали на фронтах.
З 1944 року до технікуму було зараховано для проведення навчання 31-го учня повоєнних років; при цьому в технікумі було два відділен­ня — технологічне і механічне денної форми навчання. З 1945 року технікум додатково розпочав підготовку спеціалістів для спиртової галузі.
Навчальний процес був організований у приміщенні заводо­управління спиртового заводу; інженерно-технічні працівники цього підприємства брали активну участь в організації навчаль­ного процесу як викладачі, рецензенти, керівники дипломних проектів. Студенти проживали в гуртожитку спиртового заводу.
У повоєнний період випускники технікуму направлялися, в основному, на підприємства спиртової галузі України, Росії, Білорусії, Прибалтики.
У 1961 році технікум перейменовано в Лохвицький технікум харчової промисловості.
У 1967 році здано в експлуатацію новий навчальний корпус, у приміщенні якого й досьогодні знаходиться технікум. За період із 1972 року до 1997 року було побудовано два корпуси, гуртожиток, їдальню, житловий будинок.
На протязі 77 літньої історії навчальний заклад випустив більше 13 тис. молодших спеціалістів. Сьогодні Лохвицький технологічний технікум – це вищий технічний навчальний заклад І рівня акредитації, який здійснює підготовку висококваліфікованих фахівців з освітньо-кваліфікаційним рівнем молодший спеціаліст за трьома спеціальностями: «Бродильне виробництво і виноробство» (спеціалізація «Виробництво пива та безалкогольних напоїв», «Виробництво спирту та лікеро-горілчаних виробів»), «Експлуатація та ремонт обладнання харчових виробництв», «Зберігання і переробка зерна».
Педагогічний колектив технікуму має достатньо високий потенціал: більшість викладачів мають вищу категорію, є керівниками пошукових дослідницьких гуртків, активними учасниками обласних і республіканських виставок, досягнень у методичній роботі та технічній творчості викладачів і студентів. Основні напрями їх творчих пошуків – впровадження інноваційних та інтерактивних технологій навчання, комп'ютеризація навчального процесу, методичне забезпечення самостійної роботи студентів. Нинішній склад педагогів – це сплав досвідченості, мудрості та педагогічних ідей.
Кількість працівників: 93 особи.
Директор - Корнієнко Віктор Миколайович
37240, м. Заводське, вул. Матросова, 39
Телефон: +380 (5356) 3-54-46
Е-пошта: lttpdaa@ukr.net
Сайт: www.lttpdaa.com.ua

Заводська міська бібліотека - філія №1 Лохвицької РЦБСРік заснування: у 1972 році Заводською селищною радою народних депутатів.
Вид діяльності: займається бібліотечно - бібліотграфічним та інформаційним обслуговуванням населення міста.
Історичні відомості: з 1972 по 1987 роки бібліотекою завідувала Гришко Ганна Кузьмівна. 1978 року заклад було приєднано до Лохвицької ЦБР до якої належить і зараз. У 2004 році бібліотека поліпшила свої соціально - побутові умови, одержавши на правах довгострокової оренди більш сучасне приміщення по вулиці А.Пономаренка, 1а/39а.
Коротка характеристика: На даний час книжковий фонд бібліотеки нараховує 17 693 екз. видань різного змісту. Бібліотеку відвідує 2 500 читачів, в т.ч. юнацтва - 670, дітей - 710.
Бібліотека має безкоштовний (для користувачів) інтернет - центр, читальний зал, абонементи для дорослих і юнацтва та для дітей. При бібліотеці діють два клуби за інтересами: "Юні краяни" для юнацтва та "Екологічний бумеранг" для дітей.
З 1987 року бібліотекою завідує Єрмакова Любов Миколаївна. Колектив складається із ще двох працівників: провідного бібліотекаря Лисенко Ніни Олексіївни та бібліотекаря першої категорії Матяш Антоніни Василівни.
37240, м. Заводське, вул. А.Пономаренка, 1а/39а
Телефон/факс: +380 (5356) 3-54-04
Е-пошта: sulabiblioteka@gmail.com
Блог: www.zavodbiblioteka.blogspot.com

Веб-камери Трансляція пленарних засідань